| 666anonymus666 a întrebat:

Recomandare la un pc de gaming la 6000 lei?

Nu le am cu piesele dar a-și dori sa învăț cum sa îmi fac unul, ziceți-mi cum.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Depinde ce asteptari ai, dar iti zic datorita preturilor nesimtite la placile video, cu 6000 de lei daca vrei si un monitor bun faci un sistem saracut.
Nu uita ca o placa care stie RTX e de la 2000 de lei in sus.
Daca ai deja un monitor de gaming decent, atunci cu 6000 poti face un sistem mai mult decat ok
Cum ziceam conteaza ce asteptari ai, ce FPS-uri etc
Multi pusti cumpara PC-uri scumpe si descarca jocuri piratate laughing
Pentru gaming recomand un PS5 ai si grafica dar si optimizare, ori jucatorii astia amatori de jocuri video care sunt intereseati de cat mai multe FPS uita ca jocurile lor pirat sunt pline de bug-uri si dezechilibrate.
Nu poti sa vrei si performanta si calitate si cu bani putini.
Dar 6000 este un buget ok cum ziceam asta daca ai deja si monitor.
In functie de ce iti doresti de la un PC sfatul meu este sa mergi la un service serios de IT si iti poti configura acolo un sistem
Sau mai poti astepta sa vezi ce zice unul si altul pe pe net si sa iti comanzi tu de la un retailer piesele gen eMAG, altex etc
Sau mai ai o varianta trimiti email celor de la PC garage si le ceri o configuratie in fuctie de asteptarile tale si bugetul tau si apoi iti cumperi tu separat din magazin piesele, pentru ca PC garage sunt foarte neseriosi cand vine vorba de garantie, nu o spun eu ci miile de mesaje lasate feedback negativ de catre userii care au cumparat de la el.
Bani sa ai, rezolvare exista!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Nu le am cu piesele dar a-și dori sa..."

ia-l gata făcut să n-ai probleme. Așa ai garanție și alea-alea... fără bătăi de cap. Vezi pe olx