| RoxanaElena007 a întrebat:

Recomandare telefon preț maxim 1000 RON? Simt ca nu prea ma mai înțeleg cu a20e-ul meu dar nu prea l-as schimba pentru ca nu prea mai găsesc telefoane micuțe și degeaba am 99 camere dacă nu are funcții utile cum ar fi nfc (fac plăti prin nfc) dar ii mulțumesc ca m-a ținut 4 ani și încă mai funcționează dar uneori are lag mare din cauza celor 3 GB ram. Nu contează brandul atât timp cât raport calitate preț e bun. Momentan am în vizor un Motorola g52, redmi note 12 și 11s, Huawei nova y70 și nova y90 (știu ca nu au servicii google și nu ma deranjează).

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei nou sau SH?

| RoxanaElena007 explică (pentru sierra1):

Depinde, stiu ca astea noi au suport mai mult softare dar stiu ca exista si sh-uri care sunt flagship-uri si merita/ performanta mai buna ca astea noi cu pret prea umflat pentru ce ofera dar depinde de modelele comparate si ii pot da resetare sa fie ca nou. Nici asta al meu nu e rau pentru chestii gen social media, ascultat muzica si plati cu nfc dar il omoara memoria mica (32 gb din care vreo 20 sistemul mi-a luat), poate si rami ca sunt decat 3 gb. Atat timp cat are maxim 2-3 ani vechime nu ma deranjeaza, de preferat baterie mai mare, nfc, ram-ul nu conteaza si rom-ul ar merge 64 sau peste. Mai am un p40 lite e dar i l-am dat mamei ca i s-a stricat a40-ul ei... Unele din cele enumerate in intrebare sunt telefoane pe care le-as lua dar si sh am gasit cateva "bijuterii" care costau triplu la lansare

| sierra1 a răspuns (pentru RoxanaElena007):

~| RoxanaElena007: stiu ca exista si sh-uri care sunt flagship-uri ~

aș zice că având in vocabular cuvinte ca cel de sus, știi ce vrei. Baftă in alegerea ta (pese - eu tot nou mi-aș lua...)

| RoxanaElena007 explică (pentru sierra1):

Daa, sunt pasionata in domeniul it si auto/moto + animalute/ chestii legate de veterinari, m-au ajutat sa trec peste mai multe rautati si imi sunt mereu alaturi chiar daca poate fiind fata recunosc ca sunt judecata pentru asta aproape zilnic... happy

| flixbuster a răspuns:

Daca zici ca si sh, asta e un telefon (foarte) bun si cum esti deja pe Samsung...

https://flip.ro/......ack/182812

Uite si o comparatie Samsung A53 vs Motorola G52 vs Samsung A20e.

https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

| RoxanaElena007 explică (pentru flixbuster):

Si a53 e un foarte telefon bun si inca mai merge avand doar un an vechime, multi zic ca e mai ok decat a54 la unele puncte forte de fapt in afara de a54 aproape toti se plang ca sunt mai superioare cele din gama A de anul trecut, mai exact Ax3. Recunosc ca de la Samsung la Samsung o sa fie mai usor cu transferul datelor (nu am absolut nimic cu ei avand multe telefoane de la ei in familie si de la Huawei, doar ca a20e fiind un telefon mai vechi si neavand cele mai bune specificatii pentru anul 2023 ma refer aici la 32 gb memorie si aia 3 gb de rami nu ar fi neaparat problema, poate si bateria de 3000mAh) ar cam fi timpul pentru un upgrade. happy

| likealwayss00 a răspuns:

P30 lite tata îl are de peste 3 ani și merge foarte bine pana și acum doar ca cred ca trebuie sa mai adaugi din buzunar 100 de lei pe acolo.
Încearcă pe compari.ro și cauta telefonul happy
Sper ca te am ajutat