| JusTPauL a întrebat:

Recomandari de laptop-uri pentru gaming.
Buget 4000-5000lei.

7 răspunsuri:
| bozioru a răspuns:

Pai in bugetul asta intra Asus Rog-ul si, din punctul meu de vedere, ar fi cea mai buna alerege. Are o racire foarte buna, ceea ce conteaza f mult, mai ales la un laptop.

ASUS ROG GL502VM-FY163 (este cel mai bun si se incadreaza in buget)

| RAY a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D34RDDBBM/

eu asta il recomand, te poti juca jocurii prin vr si se vad super cool, merita parerea mea, placa video nu o mai poti upgrada apoi

| Aimwork a răspuns:

Personal mi.am luat un Lenovo Legion y520. https://www.emag.ro/......DR8SQ7BBM/
Il folosesc de un an si vreau sa spun ca e super! Efectiv orice joc merge la setari maxime. La cs go daca joci am 130 fps minim (cu stari maxime). E aproape perfect! Singurul dezavantaj e ca la modelul asta tastatura are ceva si dupa primele 3 luni va trebuii sa o inlocuiesti (gratis, normal) dar in afara de asta e perfect, il recomand cu drag!

| Aimwork a răspuns (pentru Aimwork):

Ai si windows 10 inclus btw!

| JusTPauL explică (pentru Aimwork):

Nu are unitate optica si hardul e doar de 5400rpm.
Deci direct o investitie mare pentru hdd de 7200 si ssd.

| hamza97 a răspuns:

Salut am văzut că ai specificat laptop gaming dar crede mai bine te duci pr pc gaming te duce mai ieftin si te duce mai mult timp, laptop gaming se va *** încet începând cu bateria o să ajungi să stai cu laptopul la încărcat prea mult si vei strica bateria si după nu va mai merge si ești obligat să stai cu el i priza si ti se va încălzi foarte rău după o anumită perioadă *** pe pc un desktop cel mai ok, toate cele bune.

| inlamea a răspuns:

Alien ware