| SkenWell a întrebat:

Recomandări mouse Gaming până în 200 lei?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Face pana la 200.000 km stai linistit. Tu trebuie sa te iei dupa ce vrei tu nu dupa ce zic altii, daca 100 oameni au un lucru si tu il sortezi dupa "cel mai cumparat/cautat etc." Cauta sa ti se potriveasca, vezi senzorul cum il vrei, vezi daca ai nevoie de mouse stangaci/dreptaci/ambidextru, daca vrei luminite, pe-urma ia-ti. "Pana in 200"... daca tot tragi la ceva ia ceva "mai bun". Cu un voucher ti-l faci 270-280 ron, nu e greu sa urci de la 200 la 270-280ron, si ai "cam tot ce vrei" pe mouse-ul acela, senzor, greutati, dpi etc.

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://bit.ly/2WT79UJ G502 la 282 ron (resigilat dar ok).

| SkenWell explică (pentru CM7YRE):

Am zis pana in 200 de lei.

| CM7YRE a răspuns (pentru SkenWell):

Face pana la 200.000 km stai linistit. Tu trebuie sa te iei dupa ce vrei tu nu dupa ce zic altii, daca 100 oameni au un lucru si tu il sortezi dupa "cel mai cumparat/cautat etc." Cauta sa ti se potriveasca, vezi senzorul cum il vrei, vezi daca ai nevoie de mouse stangaci/dreptaci/ambidextru, daca vrei luminite, pe-urma ia-ti. "Pana in 200"... daca tot tragi la ceva ia ceva "mai bun". Cu un voucher ti-l faci 270-280 ron, nu e greu sa urci de la 200 la 270-280ron, si ai "cam tot ce vrei" pe mouse-ul acela, senzor, greutati, dpi etc.

| debarasator63 a răspuns:

Asa ceva:
https://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/steelseries/rival-110-black/
...dar cauti pe compari.ro si gasesti la un pret bun, orice mouse vrei.

| SkenWell explică (pentru debarasator63):

Mai m-am gândit și la un Logitech G203 dar parca și acest rival este bun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkenWell):

Nu ai specificat daca vrei laser sau optic. Eu zic ca ti-am dat niste optiuni foarte ok la preturile pe care le au acum. P.S. Gasesti mouse-uri excelente si pe la 80-100 RON.

| SkenWell explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu prea ma pricep cu senzori laser sau optic eu in momentul asta am un Red Dragon Phoenix iar la acela nou ma intereseaza sa fie cat mai ok in jocuri [mai mult cs go ]

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkenWell):

Red Dragon sunt foarte ok. De cand il ai pe asta si ce te deranjeaza la el? Eu i-am luat nevestei un Centrophorus si am fost de-a dreptul impresionat de raportul calitate/pret. Eu avand nemuritorul Logitech G400 de vreo 5 ani sau mai bine. Si probabil il mai tin inca o data pe atita. P.S. Folosesc mouse-ul vreo 5-6 ore pe zi in medie... sa nu se inteleaga ca ma tine nspe ani pentru ca il folosesc o ora pe saptamana.

| SkenWell explică (pentru GabiDumitrescu):

La sfarsitul anului 2015 l-am luat dar l-am si folosit destul de intens cel putin la inceput dar mi se pare ca click-urile cand le apas se apas prea rapid, cauciucul de pe margini s-a uzat si senzorul parca nu prea mai este asa de precis[poate si din cauza mouse pad-ului].

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkenWell):

Incearca un pad cum trebuie. Eu am un Orico de aluminiu cu care ma impac foarte bine. Bine, nu joc CS, dar de un War Thunder/World of Tanks si mai cate una-alta merge excelent.