| darkhell217 a întrebat:

Recomandati-mi un compresor portabil pentru curatarea de calculatoare

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Exista destule compresoare mici portabile.
Trebuie sa-i reglezi presiunea la 1.5-2 bar si nu o sa creeze daune cum cred copii astia de pe aici.
Dupa ce ai terminat de suflat astepti cateva minute inainte sa alimentezi computerul din cauza umiditatii.
Sa nu apropii pistolul prea mult de componente.
https://www.emag.ro/......DHD3D2BBM/

| darkhell217 explică (pentru xerxes1):

Mersi mult, gasisem unu pe amazon doar, portabil, gen feon, si nu stiam care sa iau de la noi

| xerxes1 a răspuns (pentru darkhell217):

Trebuie sa aiba butelie cat de mica nu conteaza, si regulator de presiune.
Si sprayurile contin apa.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca folosesti compresor, calculatorul se va strica.
Macar fa o treba ca lumea si foloseste compresor cu pickamer. big grin

| relian a răspuns:

Calculatorul nu se curata cu compresoru, asta asa ca idee, la compresor poti avea si apa.Sunt niste sprayuri cu aer sau gaze uscate, cu alea se curata piesele electronice.
Orice compresor de aer baga si umezeala sau apa uneori.

| anonimg a răspuns:

Iti trebuie orice spray cu aer comprimat.
https://www.emag.ro/......DDHVYMBBM/
Poti găsi în oraș la vânzătorii locali de calculatoare.
Altex, Media galaxy, Flanco, etc.