| shadow_2791 a întrebat:

Recomandati telefoanele cu touchscreen? va descurcati la scrierea mesajelor? un telefon cu tastatura qwerty sau unul cu touchscreen?

Răspuns Câştigător
| amy3semj1405 a răspuns:

Eu am un samsung M880 Pixon si mi se pare un telefon foarte bun. Cu mesajele m-am acomodat dupa ce am scris un mesaj, doar trebuie sa ai grija sa nu apesi pe alta tasta pentru ca sunt f apropiate( eu folosesc tastatura ca a Wi-Fi, dar si asa nu folosesc netul. Un telefon mai bun cu touc ar fi samsung corby, samsung star, samsung blended ( cred ca asa se numeste)-mai ieftine. in rest ar mai fi nokia 5800 touch, Omnia II, Samsung M8910(asta are camera de 12 mp dar si un pret de 20 de miloane). Intra pe www.gsmarena.com si o sa ai mai multe detalii despre mai multe telefoane.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu prefer un telefon de moda veche.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu imi place touchscreenul (nu poti umbla pe tel decat daca te uiti la el, daca ai butoane poti umbla pe el stiindu-i meniul pe de rost...).
Pt a scrie mesaje sau mail-uri, prefer tastatura clasica cu T9. Daca telefonul nu are T9, aleg tastatura qwerty, desi am degetele destul de mari pentru butonasele alea.

| Fredie a răspuns:

Buna. Pentru mesaje, un Samsung S5230 Star mi se pare telefonul ideal. Nu este insa la fel de practic ca si un telefon clasic cu tastatura in privinta utilizarii pentru apelare, sa spunem. Nu ai posibilitatea de a apela rapid doar apasand o singura tasta si din acest punct de vedere poate fi mai putin practic. Ca si "jucarie" sa-i spunem este foarte amuzant si dragut. Sper ca ti-am fost de folos. Pa, pa.

| Bishop a răspuns:

Da, e usor sa scrii un sms. Dar, daca ai bani ia-ti Nokia N97, are si touchscreen, si tastatura qwerty.

| OnWeed a răspuns:

Eu prefer cu touchscreen si iti recomand Nokia 5800 tongue

daniela
| daniela a răspuns:

Eu nu pot sa-l folosesc dar fata mea e super incantata si fericita de cand are samsung star

| Denysuk_3788 a răspuns:

Eu am nokia 5800 xpress music si mi se pare foarte bun.Chiar ti-l recomand.

| Cryssy a răspuns:

Eu sincer nu mi-as lua niciodata un telefon cu touchscreen. M-as descurca, dar...prefer unul normal. E si mai rezistent.

| ßiαηċα a răspuns:

Eu am telefon touchscreen si pot spune ca este bun.happy Ma descurc la scrierea mesajelor, dar telefoanele touchscreen sunt mai sensibile si trebuie sa ai grija de ele, daca daca vrei sa-ti cumperi un telefon touchscreen, te sfatuiesc sa-ti cumperi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna, telefon clasic, cum e și telefonul ce-l posed în prezent (W910i).
Butonați voi telefoanele cu touchscreen din buzunar sau cu ochii închiși, să-mi spuneți dacă puteți.
Momentan, peste 90% din piață e dominată de touchscreen-urile rezistive, care nu numai că sunt foarte sensibile la șocuri, mai sunt și aiurea de utilizat (trebuie să apeși în ecran ca să preia o comandă). Touchscreen-urile din cealaltă tabără, capacitive, ce se găsesc momentan pe foarte puține telefoane (HTC Hero, iPhone, etc), constau într-o bucată de sticlă din minerale active, extrem de rezistentă la șocuri. Tipul ăsta de afișaje înregistează o comandă la cea mai simplă atingere a ecranului (a se face diferența între verbele a atinge și a apăsa).

| danaalexandra00 a răspuns:

Telefoanele cu touchscreen sunt super tari, eu am samsung star si ma descurc bine pe el si la scrierea mesajelor, are si obtiunea de tastatura qwerty[la mesaje] si e destul de usor happy

| Lady Dee a răspuns:

Depinde

sunt unele persoane care scriu mai greu laa touchscreen.

dar poti sa te obisnuiesti!

| andystar a răspuns:

Eu am un blackberry cu tastatura qwerty de mai mult de 1 an si merge excelent.

| horica a răspuns:

Eu nu am, dar cred ca e ok.

| Cossmin003 a răspuns:

Eu am un LG GT405, cu touchscren, si e bun, m-am obisnuit si cu mesajele. Eu ti l-as recomanda.