| c0pil1n a întrebat:

Revin cu un update.(Drop frame in league of legends)
Am i5 9400f 2. 90ghz / rx580 8gb si 16 gb ram/ monitor Asus vg245he 75hz.
Am reinstalat windows-ul (10 home).
Am instalat driverul placii video de pe site-ul producatorului iar restul din windows update(totul este la zi)
Am mai instalat driverul de la placa de baza+lan+realtek audio(Asus prime H310M-r r2.0) doar ca pe net am gasit (Asus prime H310M-a r2.0 ) infine i-am dat install si totul functioneaza bine.
Toate driverele imi arata ca functioneaza corect.
Am deschis jocul si am verificat gradele de la placa video/procesor : placa video- 50-55grade /procesorul-58-65 iar spre finalul meciului *68 grade*
Nu pot sa imi setez v-sync on deoarece se blocheaza imaginea la 75fps si trebuie sa ies din joc. Ideea este ca am drop frame-uri atat de setari low cat si pe high.
Aveti pareri? Daca este cineva care are idei despre ce ar putea fi vorba..Nu gasesc solutii si ma roade faptul ca am un var care are un gtx 1050 cu un i3 si ii merge fara pic de drop frame.
Un sfat daca va rog frumos.

2 răspunsuri:
| Alby10 a răspuns:

De unde ai luat placa video? Daca ai luat-o de pe Wish sau cine stie cine site s-ar putea sa-ti fi luat scam,

| Alby10 a răspuns:

Ai incercat si pe alt joc (Minecraft as recomanda). Daca si pe Minecaft ai framedropuri atunci inseamna ca ceva e fake sau are o problema. Poti instala minecraft de pe https://tlauncher.org/en/ (nu are virusi il folosesc de mult timp)