| Jipa95 a întrebat:

Rezolutia de 1440p afecteaza simtitor durata de viata a bateriei pe S7 edge in favoarea rezolutiei 1080p?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GazzaRecordsRo a răspuns:

Eu tin ( Note 5 ) la rezolutia maxima ( 2k ) si ma tine foarte mult bateria ( fara sa folosesc jocuri sau aplicatii inutile ).

| ziftode a răspuns:

Pe un LCD sau led, la utilizare normala... NU (lampa/led-urile consuma tot atat indiferent de rezolutie)
daca joci jocuri cu grafica 3D atunci procesorul grafic e mult mai fortat la o rezolutie mai mare decat la una mai mica si evident ca v-a consuma mai mult