| CrazyStyles a întrebat:

Router-ul meu nu vrea sa faca port forward. Deci am urmat toate instructiunile, tot, dar cand fac un test cu Open Port Check Tool imi apare ca e inchis. Nu stiu ce sa mai fac, am incercat si cu UPnP dar tot nu. Routerul meu e TL-WR740N conectat cu un modem speedtouch Thomson ST516 V6 de la romtelecom. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

"modemul" speedtouch e si el router la randul lui. Trebuie sa deschizi pe ambele porturi, in functie de cum ai configurata reteaua.

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Ideal ar fi sa faci routerul TL-WR740N sa functioneze ca un switch. Adica doar thomson-ul sa se ocupe de asignarea ip-urilor si de port forwarding.