| DoarEu291 a întrebat:

Sa aleg un SDD de 256GB sau un HDD de 1T pentru un laptop pentru uz personal?

Răspuns Câştigător
| Ionutalsescea a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci pe el. Dacă o sa ai multe programe, iti trebuie Hdd. Dar dacă o sa ai cateva programe, maxim 10( si nu de alea foarte mari) merge super ssd. Eu am pe laptop si Hdd si ssd. Am scot unitatea optica ( Unde se baga CD urile) si am pus acolo hdd ul si Ssd ul in locul hdd ului. Perfect merge. Hdd ul o abia capacitate mai mare, dar e mai încet. Cu ssd laptopul va rula mult mai bine si se va aprinde de vreo 5ori mai rapid. Cauta pe Youtube

6 răspunsuri:
| Ciprian0106 a răspuns:

Hdd 1T

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce sistem de operare vrei sa instalezi pe el. Pentru Windows 10 e necesar un SSD, pentru Windows 7 sau 8 merge bine si cu hard.

| RAY a răspuns:

SDD de 256GB

| RAY a răspuns (pentru Ciprian0106):

Ce sa faci cu 1tb de informatie cu un hard de 5400 rpm?

| Holiday a răspuns:

SSD, daca ai nevoie sa stochezi diverse, iti poti lua oricand dupa aceea un HDD extern.

| KaanNoah a răspuns (pentru Ionutalsescea):

Adevarat