| Skarr a întrebat:

Sa dau monitor 144hz 23.5 inch pentru unul 4k 27 - 28 inch? M-am cam plictisit de jocuri. Si daca ma apuc iar mai incolo oricum nu sunt asa bun la jocuri sa zic ca am nevoie neaparat de 144hz. Asa cu monitor 4k 60 hz stiu ca o sa fie greu sa trec la 60hz dupa 144hz dar na :/ Asa ar fi mai misto sa ma uit pe Netflix 4k 28 inch ://

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

N-ai tv pentru Netflix?

| Skarr explică (pentru aXy99):

Am tv dar nu e Smart. Îl am de câțiva ani. Dar nu îl folosesc nici odata. Și de ce sa-mi iau tv când pot sa-mi iau monitor 4K dacă ar fi sa-mi iau tv Smart si 4K cred ca ar fi cam scump și planul era sa cumpăr alt monitor in același preț cu care dau cel care îl am acum. Ca daca voiam sa dau alti bani îl luam direct și stăteam cu 2 monitoare 1 de 144 Hz și 1 4K

| aXy99 a răspuns (pentru Skarr):

27 de inchi e o diagonala mica pentru 4k.

| Skarr explică (pentru aXy99):

Ma refeream mai mare decât cel care îl am acum. Dar nu vreau nici un tv de monitor sa fie prea mare sa îl folosesc ca pe un monitor. Dar voiam sa știu dacă merita sa îmi iau unul 4K sau nu e diferenta asa mare ca sa trec înapoi la 60 Hz. Uni oameni mi-au zis ca nu e diferenta asa mare și uni ca se vede mult mai bine și merita :/ nu știu

| NLS a răspuns (pentru Skarr):

Bineînțeles că se vede mult mai bine, e vorba de 4 ori mai mulți pixeli, și diagonala creste doar puțin.

Însă trebuie să te uiți la conținut 4K, deja când te uiți la FullHD e groaznic.

Daca vrei și jocuri, recomand 27"

31.5 e perfect ca monitor de filme, însă e cam mare pentru a fi folosit pentru gaming, și în plus cu cât crești diagonala, calitatea imaginii e mai slaba (valabil când stai la aproximativ 60-65cm de ecran, cazul tipic de folosire)

| AmsiUitat a răspuns:

Iti dau 200€ smug

| carnat96 a răspuns:

Merita din punctul meu de vedere