| VyKond a întrebat:

Sa iau i3 3220 cu Gigabyte radeon hd 7790 + 8 gb 1600 mhz sau
i5 3350p cu Sapphire HD 7770 + 4 gb 1333mhz ( mentionez ca o sa le folosesc pentru gaming )?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iei al 2 lea sistem cu http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-4570-32ghz-box/ si cu placa de baza cu socket 1150 bine inteles.
Acelasi lucru numai ca este tehnologie haswell si poti face overclock sau poti upgrada in viitor la un i7 haswell cand ivy bridge vor fi disparute.

| VyKond explică (pentru anonim_4396):

Am avut si optiunea cu haswell, dar planuiesc sa cumpar in rate, iar magazinele disponibile nu au in stoc/ sunt prea scumpe.

| Me2 a răspuns (pentru Voidwithin):

Ce zici de asta: Nu mai da raspunsuri aiurea, tu nu stii ca fx seria bulldorez e un fail, de ce recomanzi sistemul acela?

| Voidwithin a răspuns (pentru Me2):

Eu zic ca e bun nu stiu ce ti se pare asa fail la bugetul lui nu prea are cine stie ce optiuni.
Asa ca nu te mai baga aiurea in seama.

| Me2 a răspuns (pentru Voidwithin):

Nu ma bag aiurea in seama, procesorul acela e slab, e un fail, toata seria bulldorez e fail > documenteaza'te daca nu stii

| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Ce buget maxim alocat ai? Vreau sa te ajut sa faci cea mai buna alegere in banutii tai.
Astept un raspuns de la tine.

Bafta si sanatate!

| VyKond explică (pentru SpecialistIT):

Ar fi 1900 lei, dar vreau de la altex, pcfun sau pcgarage/garage mall. Mersi MULT!

| VyKond explică:

Cred ca o sa merg pe i3 avand in vedere memoria 8gb 1600 ghz si placa care este peste GTX 650 Ti si se potriveste perfect cu procesorul.(conform game debate)

| RobyNCF a răspuns:

Pai avand in vedere ca o sa le folosesti pentru gaming, eu iti recomand i5 3350p cu Sapphire HD 7770, avand in vedere ca pentru jocuri pe primul loc trebuie sa fie procesorul si ma rog mai apoi placa video si Ram...