| andreea000111 a întrebat:

Să reformulez, de ce nu primesc mesajele la timp? mai am cativa prieteni care au aceiasi problema acum, mesajele se trimit dar nu ajung la destinatar. Nu sunt multe mesaje pentru ca se sterg automat, iar numarul de la centrul de mesagerie este scris corect. Sunt pe Orange. Va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac, as merge la un magazin Orange, xar e Craciunul si nu e deschis nicaieri. :'(

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Concret, tu vorbesti de aceste zile? Afla ca acum toate retelele de telefonie sint foarte incarcate. Toti isi trimit mesaje, se suna, etc. Toate mesajele ajung cu mare intirziere (chiar de 1-2 zile), iar un apel, ca sa-l prinzi, poate dura 2-3 ore. Stai calma, telefonul nu are nimic. E doar reteaua. Dupa sarbatori, va fi din nou bine.

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Tehnologia de la noi, prea multe mesaje duc la blocarea retelei.

| vioricavio a răspuns:

De obicei in aceasta perioada e foarte incarcata reteaua. Posibil ca mesajele sa intarzie si o zi pana sa ajunga la destinatar.

| Hora_Darius_1996 a răspuns:

Trebuie sa suni la reteaua lor si sa faci o plangere si se va rezolva.