| anonim_4396 a întrebat:

Sa te uiti la o proiectie(de la video proiector) iti poate strica ochii? Sa zicem ca te uiti la un film de 2h.

4 răspunsuri:
| eueu1996 a răspuns:

Nu e adevarat. cand eram la scl ne puneau saptamanal o zi sa ne uitam la documentare. daca ar fi fost daunator nu cred ca near mai fi lasat

| RAY a răspuns:

Nu,mai mult 3d da dureri de cap dar asa e ik

| Hammurabi a răspuns:

Video proiectorul iti strica cel mai putin ochii fata de monitor/televizor. Dar daca exagerezi (depasesti 3-4 ore) e posibil sa-ti creeze unele probleme.

| Iunix a răspuns:

Nu cred, nu este un ecran. Ochiul este afectat dacă te uiți prea mult la o sursă de lumină. De exemplu, ecranul telefonului este o sursă de lumină.