| anonim_4396 a întrebat:

Sa va povestesc ceva:
Deci, am vrut sa schimb doua carduri microsd, la doua telefoane nokia, si sa schimb si datele din ele, cu ajutorul pc-ului,
am schimbat cardurile, si am sters tot dp ele.cu ajutorul unui cablu de date, am vr sa pun niste melodii si niste muzica pe primul card, din celalalt telefon,
cardul a, fiind in telefonul B.
a mers, s`a dus tot, apoi am scos cablul de date.
am scos cardul, si l`am introdus iar, apoi mi-a cerut sa-l formatez.
l`am formatat, in telefonul respectiv, doar ca de fiecare data cand il scoteam, tre3buia sa il reformatez,
in fne, am trecut cu vedere.
am vrut apoi sa transfer date in pc in cardul b, care se afla in telefonul A.
(cardul a telefonul A, cardul b, telefonul B, dar inversate, aB, si bA)
mi-a cerut sa-l formatez, insa windowsul nu l-a putut formata.
am bagat cardurile la loc, fiecare in telefonul lui.
primul card functioneaza corect, nu am mai avut probleme cu el, insa la al doilea, imi arata cand il bag, imi arata cand il scot, dar cand il caut in galerie nu-l gasesc, si cand conectez cablul de date, si incerc sa-l formatez din pc nu mergecrying mentionez ca acest card care nu merge, a fost formatat in celalalt telefon, pentru ca in pc nu mergea, si nu merge nici acum.
ce sa fac?straight face
trebuie sa cumpar altul sau mai exista vreo solutie?straight face
ps: niciun dispozitiv nu are virusi
ps2 : scuzati greselilebig grin dar sunt foarte disperatacrying

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Nu cred ca poate baga in telefon un SD... faza cu butonasul cade! Formateaza-l in care telefon merge dupa care incearca formatarea in comp.Succes!

| mgtow a răspuns:

Acel card are un butonas alb care pune lock? daca da atunci miscal si vei putea sa-l formateezi daca nu are atunci s-a deteriorat si trebuie sa cumperi alt micro SD