| alex2009 a întrebat:

Sakut am 3 fisiere cu extensie doc pot sa le mut extensia in word? Dar daca fisierele au extensie PDF pot sa le mut extensia in word? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Teo_6515 a răspuns:

. doc este extensia pentru word. Deci poti sa le deschizi cu el fara probleme. Pentru a converti un pdf in doc ai aici un site care face treaba asta imediat. http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Word nu este o extensie ci un program de editare texte(scriere) ce face parte din Microsoft Office. Fisierele cu extensia. doc sunt tocmai cele scrise in word, asa ca nu mai trebuie convertite. Pentru convertirea fisierelor. pdf in fisiere. doc poti folosi un converter, PDF to DOC converter, il gasesti in mai multe locuri daca dai cautare pe internet. Succes si numai bine!

| Mihai03 a răspuns:

Daca au extensia doc le deschizi cu word deja. Cum adica sa le muti? Eventual le convertesti. Da se poate converti doc in pdf uite niste siteuri: www.doc2pdf.net www.doc-pdf.com

| Fredie a răspuns:

happy Super hazlie intrebarea. "Doc" este extensia standard pentru fisiere create in Word, editorul de text clasic al celor de la Microsoft. De la versiunea Word 2007, extensia a devenit docx. PDF ul este extensia documentelor create in Adobe reader. Daca vrei sa convertesti in documente Word, adica cu extensia doc, ai nevoie de Adobe Proffesional. Bye.

| Fun@Work a răspuns:

Daca schimbi extensia documentului ai toate sansele sa nu il mai poti accesa nici cu noua extensie nici cu cea veche