| madalinbratu11 a întrebat:

Sal all! O intrebare. Am un laptop Dell Inspiron. i3 2,1GHZ 4 GB RAM : in fine, problema. ar fi faptul ca procesorul se incalzeste fooarte repede (am cooler la el) deci, in 5 min. de la pornire ajunge la 80-90 grade ( dupa un soft).( se vede si pe carcasa ca se incalzeste). laptop-ul are 2 ani si nu am mai avut problema. cu el. nu stiu de la ce ar putea fi, daca aveti pareri va rog, spuneti-le!

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Daca il ai de 2 ani si nu l-ai curatat de atunci, trebuie sa il duci la un service sa ti-l curete de praf la coolerul procesorului si sa schimbe pasta termoconductoare

| HaKa93 a răspuns:

Nu mai este buna pasta termoconductoare de pe procesor, mai trebuie schimbata si aia o data la ceva timp

| piratuu a răspuns:

Pasta termoconductoare nu mai este buna. Du-te cu el la service sa ti-o schimbe