| alexTPU a întrebat:

Am cumparat un Acer aspire v3-771g cu linux i-am instalat windows 7 32 bit si driverele dar cand vreau sa instalez driverul pentru placa grafica(nVIDIA geforce gt 650m) imi da errore ce pit sa fac?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In principal windows 7 isi pune singur si driverele pentru placa video. Eu le instalez cu windows update( caut) si apoi la optionale apare si driverul pentru placa video, si cam asta este tot fara eroare si altele. Totodata cum a spus si cel de mai devreme laptopul este pentru 64 de biti deci faptul ca ai pus 32 de biti pe el este un downgrade, care duce si la erori de instalare drivere de pe site-ul oficial al laptopului, deci trebuie sa iei driverul de pe site-ul oficial al producatorului de pe nVIDIA, desi sincer daca este vorba de incompatibilitate iti recomand doar windows update)>

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Trebuia normal sa-ti vada driveru! Foloseste slimsdriver sa faci update la toate driverele=>http://www.driverupdate.net/
Poti sa spui si ce fel de eroare primesti!

| Archy37 a răspuns:

Nu cumva notebookul tau e pe platforma de 64 bit? daca da, atunci schimba mai bine windows de 64 bit

| al3xander a răspuns:

Ce eroare mai exact?