| AlexandruPorfir a întrebat:

Salut, am cumparat un router TP-Link A6 si stiu ca routerul ala are si reteaua 5g dar cand dau la Wi-Fi vad doar reteaua de 2. 4ghz imi poate spune si mie cineva cum pot sa am reteaua 5g?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Probabil reteaua 5G va fi vazuta doar cand va fi existenta, primita de router.

| Algo098 a răspuns:

In setarile routerului trebuie sa fie activata frecventa de 5GHz, iar dispozitivul folosit la conectare trebuie sa aiba si el posibilitatea de a folosi frecventa de 5GHz.