| anonim_4396 a întrebat:

Sal, am dat overclocking la laptop sau nu știu ce am făcut ca acum când mi se supraincalzeste mi se stinge laptopul, si nu, nu este de praf, si am si masuta cooler insinuez ca nu stiu cum sa scot overclocking

6 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Pai la fel cum ai facut OC, nu fa OC la laptop daca nu ai racire calumea
O zi buna

Răspuns utilizator avertizat
| Comandantul a răspuns:

Serios? overclocking la laptop.Ai ma ce naiba ma oameni buni overclocking faci la desktop.In fine...vezi ca ai umblat la senzorul de temperatura si ai setat sa se stinga la temperatura prea mica.Intra in BIOS si dai default ca sa nu mai stai sa cauti exact optiunea de temperatura. Daca nu merge asa mai lasa o vorba pe aici si o rezolvam.Ai grija de tine si spor la treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Comandantul):

Domne, eu sunt varza la calculatoare, spune-mi unde sa intru.
1Intru in BIOS
2 Apas pe...
3...
4... etcc

| Comandantul a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci :

1-Apasam Del (sau tasta de intrat in BIOS)
2-Merge in BIOS la ultima setare unde iti spune sa iesi din BIOS
3-Acolo avem o optiune unde spune sa aduce BIOS-UL la setarile de baza (default)
4-Selectam optiunea dam YES
5-Bios-ul revine la setarile de baza
6-Selectam apoi optiunea de Exit end Save ( salvare si iesire din BIOS)
7-Stingem Pc-ul
8-Scoatem bateria si apasam butonul power ( si da apasam power nu e gluma)
9-Punem bateria la loc si pornim PC-ul
10 - TESTARE PC SI REVENO CU CONCLUZIILE AICI.
Ai grija de tine si spor la treaba.

| ITSpecialist a răspuns:

La fel cum l`ai facut.