| anonim_4396 a întrebat:

Sal am nevoie de un pic de ajutor in electronica.Am un monitor LCD Asus si s-a defectat se porneste cu imagine neagra si face niste dungi albe apoi se opreste ledul arde albastru apoi galbem.L-am deschis si am gasit 5 condensatori umflati de 330 uf pe 16 v si apoi i-am inlocuit cu altii de 480uf pe 25v insa problema asa si continue.Va rog ajutor. Funda

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Normal daca nu i-ai pus condensatorii care trebuiesc.aceia au putere mai mare, nu vezi?