| radcasian a întrebat:

Sal am o problema la PC atunci cand il pornesc ecranul imi ramane negru si nu apare nimic altceva ce pot sa fac? dau funda pentru rasp corect si rapid

6 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Problemă la Rami/Placă video.
Ori firele de alimentare nu sunt arenjate corect, posibil că de recent ai umblat prin unitate şi nu ai pus înapoi corect.
La rami problema poate fii că ai introdus o placă nouă în unitate şi nu îţi suportă MHz(frecvenţa)

| radiounivers a răspuns:

Incearca aceasta adresa sper sa-ti fie de folos http://www.elektroniklager.de/pc-sup/r_dta-pc-diag.htm

| Alexandro9050 a răspuns:

Posibil ca nu a fost windows-ul genuine. mi s-a intamplat si mie. sau de la vreun virus. eu am schimbat windows-ul. si cu format cred ca merge.

| ElaMiha97 a răspuns:

Si mie imi apare la fel. Dau clic dreapta,Proprietati,Setari,Revolutie ecran,dau pana la minim, se aplica, dupa dai din nou la ce revolutie suporta PC-ul.

| beea29 a răspuns:

Buna radcasian, nu este prea bine.PC-ul tau este virusatsi cred ca s-a ars ar trebui:
1.Sa chemi pe cineva care se pricepe (un hekar)
Daca nu merge:
2.Cumparati altul sau minte pe cineva ca e nou adus din Spania... orice si iti da bani si iti cumperi altul si trebuie s-o stergi...rolling on the floor(nu e neaparat)
3. I-ati la revedere de la el nu mai e bun.
Sper ca te-am ajutat, pa!

| AdelinB22 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema sad. Dar eu nu pot schimba placa grafica deoarece e inclusa.