| Vlad1213 a întrebat:

Sal am si eu o intrebare mie pe calculator toate aplicatile imi apar notepad nu stiu ce sa fac si daca dau dublu click pe ele mi se deschid cu notepad am incercat sa dezinstalez notepad-ul dar nu merge aveti si voi o solutie pentru mine pls

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Funda?

6 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Ca exemplu, daca stii ca fisierul respect care vrei sa il deschizi este sa zicem document.doc atunci dai click dreapta pe el --> open with --> selectezi Microsoft Word si gata
De aici incolo o sa se deschida repectivul tip de fisiere.doc cu Word si tot asa.
Pentru restul de fisiere faci la fel.
Daca nu stii terminatia atunci poti sa deschizi orice folder dai sus Tools--> Folde Options ---> View --> si debifezi Hide extensions for...
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare poti sa tragi un ochi si aici: http://www.tutorialepc.ro

| Vlad1213 explică (pentru jabiilord):

Mersi dar am urmat sfatul lui Doru si mi-am reinstalat windows-ul si acum aimi merge

| DoRu a răspuns (pentru Vlad1213):

Ma bucur ca ti-am fost de folos,

| jabiilord a răspuns (pentru Vlad1213):

Funda?

| DoRu a răspuns:

Ti-ai bulit windowsu... de aia! am patit si eu exact la fel n-aveam alta solutie decat sa reinstalez windowsu, asta trebuie' sa faci si u...

| Vlad1213 explică (pentru DoRu):

Mersi muult

| DoRu a răspuns (pentru Vlad1213):

Npc