| Costelo_Mariano_1980 a întrebat:

am un laptop HP pavilion dv6 si am conectat la el un monitor lcd widescreen(rez. 1680x1050)si se vede rau..rezolutia maxima suportata de laptop este de 1366x768..se poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Laptopul are hdmi. in cazul in care si monitorul are, conecteaza un hdmi si vezi daca te mai restrictioneaza.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai incercat sa configurezi rezolutia dupa ce ai conectat monitorul?

| Costelo_Mariano_1980 explică (pentru gelu1970):

Da...pe monitor imi scrie sa setez rezolutia 1680x1050...dar din laptop nu o pot mari mai mult de 1366x768

| gelu1970 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Ce tip de cablu video folosesti? vga, dvi, hdmi?

| Costelo_Mariano_1980 explică (pentru gelu1970):

Vga

| Costelo_Mariano_1980 explică (pentru gelu1970):

Mersi mult. functioneaza perfect prin hdmi

| gelu1970 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Ma bucur. deci aveai un hdmi la indemana

| gelu1970 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Laptopul are hdmi. in cazul in care si monitorul are, conecteaza un hdmi si vezi daca te mai restrictioneaza.

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Termina odata! Faci spam