| TearsOfBlood a întrebat:

Am un router de la romtelecom si ma enerveaza la culme.
Nu pot sa ma joc un joc online si in acelasi timp sa se uite si cineva la televizor ca innebuneste routerul. Televizorul incepe sa mearga ca naiba(ingheata imaginea, nu mai pot schimba canalul etc), mi se deconecteaza internetul si trebuie sa astept ca sa isi revina televizorul ca sa se conecteze la loc la internet.
Aveti idee ce as putea face? Mentionez ca am un router edimax pe care as putea sa il folosesc pentru internet, dar nu stiu cum sa il instalez pentru ca are si cablu dsl si lan...
Rog seriozitate.
Multumesc!

1 răspuns:
| K3nzoRRR a răspuns:

Pai poate nu ai antena de la router bine asezata cu fata spre antena care ii aduce raza de internet sau poate ei de la Romtelecom au probleme cu releele si dureaza 2-4 ore eu nu am de la Romtelecom dar imi face si mie asa.