| Versace_Geany_1993 a întrebat:

Sal cum as putea sa iau semnal audio de pe placa de baza cu 2 fire.sa leg la un cablu jach stero apoi sa-l pun in statie ....imi bazie placa audio nu se aude nimic, nu da nici un semnal

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Legi respectivul Jack in portul Line Out al placii audio, si celalalt conector in statie ( probabil ai 2 rca-uri) le legi in audio in. Ar trebui sa mearga. happy

| FulgerMcQueeN a răspuns:

Legi cablu Jach in portul placii iar celalalt la statie.

| Versace_Geany_1993 explică:

Pai asta stiu ..am placa 7.1 ..am cablu format din 3 fire.unu intra in placa audio si 2 intra in statie.

problema este ca ..nu vine semnal din placa audio la statie deloc ...doar bazieeee ...si m-am gandit sa fac o smecherie ceva sa iau semnal direct de pe placa dar nu stiu de unde sa iau,hee hee daca cine stie rog msj