| MarianFeier89 a întrebat:

Sal, cum pot vedea parolele retelelor wifi la care am fost conectat pentru ca un vecin mi-a dat parola dar am scris-o direct acolo la wifi, la reteaua lui, si daca vreau sa ma conectez de pe alt telefon nu mai am parola. Ma puteti ajuta cu vreo aplicatie sau ceva?

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Ar mai fi o solutie. Tu daca ai fost legat la wirelessul lui de pe un telefon inseamna ca daca ii dai conectare se conecteaza automat. Dupa ce te-ai comectat la wirelessul lui deschizi browserul si scrii asa 192.168.0.1 si daca nu merge incerci 192.168.1.1 Ar trebui sa iti ceara un nume de utilizator si o parola: in general sunt admin si parola admin sau user si user(la tp link sau D-Link asa ii). Dupa ce ai bagat user si parola tu de fapt ai intart in routerul lui. Cauta acolo wireless si vezi ca o sa iti arate parola de conectare la internet. Nu incerca sa modifici chestii prin router din sectiunea de admin ca risti sa dai routerul peste cap. Sper ca te-am putut ajuta. Metoda functioneaza atata timp cat vecinu nu a modificat adminul si parola de administrare a routerului.

| MarianFeier89 explică (pentru Zaygon):

Am intrat dar nu imi arata parola, pot doar sa o schimb daca o stiu pe cea veche, mersi oricum

| Ion_Mihai_1978 a răspuns:

Nu ai nici o sansa