| anonim_4396 a întrebat:

Sal'tare TPU!
Cand vreau sa intru in partitia D sau E in My Computer imi intra in C. Ce pot face sa imi intre direct acolo unde vreau?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce sa faci? Pai simplu sterge toate partitiile, instaleaza nou windows si lasa doar o singura partitiesi atunci nu vei mai avea de ales ca stai unde am pus nu stiu ce chestii, vai nu ma lasa si alte timpenii.Asta cu enspemii de partitii cine va bagat ideea asta in cap? De unde sint mofturileastea saai nu stiu cite partitii la calculator? Eu locuiesc in state dar pe aici nu am vazut deani fbuni nici un calculator cu mai mult deo singura partitie.Ma refer la orice tip de calculator, ca enou ca e de cind bunica fata mare.SI aia care instaleaza tot o partitie pun.Mai multe partitii =mai multe probleme, calculatorul lucreaza naspa si asa mai departe.Asta este un moft care se pare bintuie Romania si acum.Sau acumeste cel mai lamoda se pare.

| xgamerz a răspuns:

Sal.
E din kuza unui virus. Incearca sa accesezi partitiile din Explorer. Apasa tastele: Windows si E, asa va aparea Windows Explorer-ul, si apoi poti naviga din partea stanga cu un singur click pe Partitia dorita. Sau, deschizi My Computer, si faci click-dreapta pe Partitie, apoi click pe Explore/Exploreaza/Open In New window.
Baftawinking