| totGabriel a întrebat:

Sal TPU,
Aceeasi tableta mpman 720, stie cineva daca se poate folosii ca GPS(sau daca se poate instala Soft de GPS)?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Poti folosi aplicatia Google Maps, descarcata din Magazin Play.

| totGabriel explică (pentru GabrielStn):

Salut,
Poate lucra ca GPS sau doar harta?
Ma orientez dupa harta fara localizare, sau am posibilitatea de a putea si localiza pozitia mea?
Mersi pentru raspuns si poate imi dai detalii.

| GabrielStn a răspuns (pentru totGabriel):

In principiu, Google Maps este o aplicatie pentru harti, dar ai posibilitatea sa-ti vezi pozitia, prin activarea functiei GPS din setarile telefonului, astfel, Google Maps va fi si harta si localizator al pozititei dvs. Singura problema in acest sens ar fi consumul de date mobile, in privinta alimentarii, ca sursa de "incarcare" va fi bateria autovehiculului.

| totGabriel explică:

Mersi,
dar este o tableta nu un tel. este posibil un soft de GPS?
Inca o data multumesc.