| StevieG8 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum as putea s-o rezolv: am niste filme hd in calculatorul meu si as vrea sa le pun pe un stick pentru a le viziona pe Samsung smart tv..problema este ca atunci cand incerc sa copiez un film(de ex de 6GB) pe stick, imi spune ca nu mai este memorie si ca nu poate fi copiat(mentionez ca stick-ul are 16GB memorie si nu mai e niciun fisier in el). Stie careva vreo explicatie?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Incearca si metoda asta. Instaleaza programul Samsung AllShare:
http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/
- faci share la folderul cu filme si deschizi de pe TV filmul, asa.
(sursa-all share-videoclip-folder filme)
- si nu e nevoie sa copy pe stick tot timpul.
- Daca vrei stik, trebuie sa-l formatezi NTFS.(My Computer, click dreapta pe stick, format, alegi NTFS, si debifezi
"quick format", OK.

3 răspunsuri:
| StevieG8 explică (pentru taken):

Da dar la mine nu se poate sa l formatez in NTFS..cand dau formatare imi arata ca numai in FAT32 se poate

| taken a răspuns (pentru StevieG8):

Nu stiu ce sa spun.
Pune din nou stick-ul, poate vei avea optiunea sa-l formatezi NTFS.