| laur333 a întrebat:

Sal.TPU! Am o tableta cu android si tot incerc sa ma conectez la contul google dar nu merge! Imi spune urmatorul mesaj:Nu se poate stabili o conexiune de date sigura la server.
Este posibil ca aceasta sa fie o problema temporala sau ca dispozitivul dvs.Android sa nu fie pregatit pentru servicii de date. Daca problema persista apelati Serviciul de relatii cu clientii.
Va rog ajutati-ma dau funda si vot!

4 răspunsuri:
| MaRiOoO a răspuns:

Ok.....Trebuie sa activezi netul pe tableta. Faza e ca nu stiu... Daca ai Wi-fi sau Conexiune dupa cartela daca e cu cartela du-te la firma si spune-le sa activezewinking

| laur333 explică (pentru MaRiOoO):

Problema e ca tableta nu are 3g are doar wi fi si e din alta tara

| Podariu_Paul_oliviu_1995 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cu telefonul meu Allview X1 Soul. nu ma pot conecta cu contul de Gmail pe Magazin Play... pe PC merge. nu stiu cum sa il fac sa mearga. pentru ca e foarte aiurea avand in vedere ca aproape totul are legatura cu Magazin Play. si nici cu reset la datele din fabrica nu a mers. daca ai reusit sa remediezi problema te rog sa imi spui si mie cum.