| EugeNNio a întrebat:

Sal,TPU am si eu o intrebare pentru utilizatorii Apple airport express si anume,daca ma pot conecta cu acest dispozitiv la o retea wifi neprotejata,de exemplu eu locuiesc langa o piata care ofera internet wifi gratis si as vrea sa stiu daca ma pot conecata cu airpor express la o astfel de retea, multumesc!

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Airport express are optiunea de "extender" (sa te conectezi la o retea wireless si sa faci o alta retea wireless) insa cum este Apple este cu "japca" si functioneaza doar sa te conectezi la un alt airport (deci nu la orice retea wireless). sincer nu inteleg de ce dati banii de-aiurea pe porcariile astea de la Apple, scuze ca zic asta dar cu banii aia iti luai un router calumea care sa faca si extender si orice vrei tu.