| HiperSebi a întrebat:

Sal TPU am si eu o problema cu programul SONY VEGAS PRO 9 (este un program de editat si facut filmulete, deci practic este o arta laughing ) ...asa in ce consta problema? pai am cateva fisiere AVI care atunci cand le importez nu imi apare decat partea audio,cea video nu se deschide in Sony vegas la preview,dar am altele care merg si video si audio, sunt nou cu programu asta, dar sincer este usor de folosit dupa ce te uit la cateva tutoriale, dar in nici unul nu aparea problema asta cu importarea fisierelor... va rog daca stie cineva FUNDAA; x

2 răspunsuri:
| itsirc3 a răspuns:

Trebuie sa instalezi si QuickTime http://www.apple.com/quicktime/download/. Si eu aveam o problema, nu mai stiu exact daca aceeasi cu a ta, dar dupa ce am instalat QuickTime nu am mai avut nicio problema. Succes!

| ijustine a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi toate codec-urile! happy Daca iti instalezi BS Player iti instaleaza el codec-urile. Si daca nu merge nici atunci converteazale in WMV