| AlexrAul456 a întrebat:

Am un Iphone 3 G,sau GS,nu stiu care dintre ele (l-am primit de la cineva). De cand l-am deschis am observat ca are lag,deci vreau sa fac update la Ios.Dar nu gasesc optiunea aia Software Update,am cautat-o mult dar nu am gasit-o.Am incercat cu Itunes, dar cand dau acolo la update zicea ca tresa caut in store.Stiu ca nu suporta mai mult de ios 4.2.1,dar cred ca eu am 3.0 sau ceva gen.Stie cineva cum sa -i dau update la iphonul asta sa am IOS 4?

1 răspuns:
| nrc1122 a răspuns:

Mai bine nu face update. Asa am facut si eu o data si era din alta tara. Nu-mi mai citea cartela si a trebuit sa merg la service cu el sa-mi puna un soft mai vechi. Si daca faci update acum, nu te intreaba ce update sa faci, face la ultimul disponibil pentru 3g/3gs. Oricum, recomand sa-l folosesti cu lag decat sa nu-l folosesti deloc...