| Psycho777 a întrebat:

Sal TPU. Care e diferenta dintre GDDR5 si GDDR3 in gaming? De ex la hd 7750 de 128bit care e diferenta dintre ddr3 si ddr5?

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

DDR5 e de 2 ori mai rapid decat DDR3. La o placa video conteaza multe altele, nu doar tipul de memorie. ( transferul de memorie, rezolutia monitorului, temperaturi, potential de OC, silentiozitate, etc.)

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Iti recomand asta, care este net superioara: http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr5

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa video.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!