| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, cum pot folosi internetul de la pc pe telefon cu sistem de operare Android 2.1? Stiu ca invers se poate.

4 răspunsuri:
| adsx a răspuns:

Pai iti trebuie wireless

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar cu wireless sau cu abonament de date de la providerul de telefonie mobila.

| eduardpuiu93 a răspuns:

In loc sa ai modem, iti trebuie de la providerul de internet un router care are si wireless pe el. Acela furnizeaza internet nonstop prin wireless. Apoi tu iti deschizi la telefonul wirelessul si te conectezi. E posibil sa iti ceara pe telefon parola. De obicei parola e tiparita pe spatele routerului.

| Ygnatescu_Sebasztian_1989 a răspuns:

Uite aici un tutorial care iti poate fi de folos: http://www.videotutorial.ro/? p=7413
si eu am incercat si a mers :)
sper ca ti-am fost de folos.