| Qwertyuop2389 a întrebat:

Dacă mi se ia curentul in timp ce pc ul e in stand-by, poate sa se ardă ceva in el?
Funda

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu poate sa arda daca s-a luat curentul, doar daca ii pui tu foc happy, se arde cand porneste din nou eventual, caci, cand curentul revine, poate reveni cu un soc, adica e mai mare decat in mod normal, si de aceea aparatele pot sa se strice, daca sunt in functiune. Insa calculatorul se opreste, deci revenirea curentului nu il va afecta.

| YTBDrawingBase a răspuns:

Orice calclulator are o parte electronica ce il protejeaza in astfel de cazuri. Este ca o moarte mai calda pentru el :]] pentru ca Hdd era deja oprit. Iar data presupunand ca ai salvat-o dinainte.