| AlexrAul456 a întrebat:

Este buna placa video Nvidia Geforce GTX 760m in gaming? Sa mearga pe ea cele mai noi jocuri aparute la detalii cat de cat.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu e cine stie ce de capul ei, dar jocuri pana in 2012 le-ai putea juca la detalii low-medium destul de ok.

| Eduard619 a răspuns:

Este o placa destul de buna dar dupa acel m se vede ca este pentru laptop daca vrei alta sugestie imi dai un mesajwinking

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

E buna cat de cat.Dar nu o sa poti sa pui detalile la maxim poate la medium sau chiar low.

| OpenTech a răspuns:

Salut!
Ruralea jocurilor nu depinde neaparat de placa video(care este decenta). Conteaza foarte mult si performatele procesorului, memoriei ram, hdd/ssd.

| AlexrAul456 explică (pentru OpenTech):

Pe langa placa asta este un i7 4702 HQ 2.2 ghz, 8 gb ram, hdd 1000 gb.

| OpenTech a răspuns (pentru AlexrAul456):

Salut,
Performanetele sunt bune. Iti uram spor la gaming!