| DarkMirror a întrebat:

Sal TPU. Exista vreun program care mareste dimensiunea fotografiilor, dar le pastreaza calitatea? Am cateva poze HD, dar sunt mici. Funda raspunsul cel mai bun si vot ceilalti.

5 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

HD inseamna o rezolutie de 1280x720, in consecinta nu au cum sa fie mici pozele. Cu orice program le vei mari, vei pierde din calitate. Nu poti sa le maresti fortat si sa arate la fel de bine. Nici macar cu Photoshop.

| emmyl a răspuns:

Adobe Photoshop

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Cam curios poze HD mici >eu nu am mai auzit.pai pozele hd sunt hyper mari.eu cand cate o poza hd imi ia cate 6-7mb,la poza.si o rezolutie imensa.si tu spui sa o mai maresti >? totusi uite aici un program GIMP este chiar si free... oricum sa stii ca mari performante nu ai sa obtii in acest domeniu

| mFlorian a răspuns:

Salut. Cel mai bun program cum a spus si emil71 este Adobe photoshop (eu folosesc cs4 ). Mentionez ca daca maresti dimensiunea unei poze sa zicem de 1024 x 768 pixeli la 1280 x 1024 calitatea pozei respective va scadea... nu ai ce face.In cel mai bun caz ai putea sa maresti dimensiunea si sa adaugi un blur + inca cateva efecte pentru a nu se observa happy

| mFlorian a răspuns:

Prin HD a vrut sa spune ca au o calitate buna happy... parca era greu sa-ti dai seama rolling eyes