| Anonymus3000 a întrebat:

La anul voi fi clasa 9a si voi da la un liceul mate-info intensiv info pentru ca imi plac mult calculatoarele dar la noi in scoala nu s-a facut de cat in clasele 3-4 si as vrea sa stiu si eu un site sau ceva de unde sa invat chestii de baza pana la anul. Chesti de baza despre informatica /calculatoare. Funda

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumpara un manual de clasa a 9 si ai sa inveti de acolo

| Dariusuu a răspuns:

Nu e neaparat să faci asta, vei învăţa acolo ce trebuie.

Totuşi testele iniţiale ajută la ceva.

| suMRed34 a răspuns:

La mate-info intensiv info e multa materie in clasa a 9-a si ar fi bine sa te uiti de acum (eu tot la mate info intensiv info am fost) pe net si sa inveti cate ceva. Uite site-urile astea sunt destul de bune:
http://mchelariu.wordpress.com/
http://informaticasite.ro/
Mult succes la anul!

| chitaramea a răspuns:

Chestia este ca daca vrei sa intri la intensiv info nu trebuie sa stii mare lucru... in primul rand e mai bine sa nu sti mai nimic pentru ca la anul cand incepi sa inveti bine de la zero, daca inveti singur risti sa inveti gresit asa cu profesor inveti ce trebuie si cum trebuoe. Asa ca nu iti face griji, si eu am intrat la intensiv info bata la programare