| mikynelu a întrebat:

Sal TPU.Mi-am instalat de curand Windows 7, mi-am instalat VLC si winamp.Melodiile se deschid in winamp dar iconitele sunt de la VLC.Am tot dat clic dreapta,always open with.winamp, se deschid in winamp dar tot nu au iconita de winamp.unde trebuie sa fac setari? Va multumesc...

8 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Dezinstaleaza si instaleaza din nou winamp-ul.
http://www.tutorialepc.ro

| KodrutZ a răspuns (pentru jabiilord):

Chiar mai mult, dezinstaleaza porcaria aia de Winamp si instaleaza AIMP sau foobar2000!

| Tzutzy09 a răspuns:

Pt ca acele melodie se termina.vlc sau nu stiu cum este de la programul vlc si trebuie sa schimbi cu cele de la winamp

| lpavel a răspuns:

Mergi la o melodie si dai clic dreptul > deschidere cu > alegere program implicit > si iti vor aparea cateva programe, vezi daca ai acolo winamp(daca nu ai clic pe rasfoire si-l cauti in progr. instalate)dai clic pe winamp apoi vezi sa fie bifat : Programul selectat va deschide intotdeauna acest tip de fisier si dai OK. Bafta!

| mikynelu explică (pentru lpavel):

Am facut asta de zeci de ori...degeaba..il deschide in winamp dar iconita ramane de la VLC

| Dany127 a răspuns:

Trebuie sa intrii la winamp in setari si sa dai la integrare. Nu mai stiu exact unde. si trebuie sa dai aply.

| mikynelu explică (pentru Dany127):

Am intrat si pe acolo dar...nu este apply. winamp-->options-->preferences-->file types-->audio only...lipsa apply

| Dany127 a răspuns (pentru mikynelu):

Debifeaza apoi dai apply apoi o bifezi iar si iar dai aplly. Indicat ar fi sa le debifezi toate apoi sa faci cum am zis sus.