| TeRogLasama a întrebat:

Sal TPU sunt curios daca imi va merge GTA V pe pc-ul asta:

4GB Ram
I3 6089p 3. 60Ghz
GT 730
1 TB HDD
Sursa 500W
Windows 7 Profesional.

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Iti merge, dar cu detalii minime si, eu cred ca iti poate merge in 1080p, merita incercat.
Totusi, daca vrei sa iti imbunatatesti performanta iti recomand sa schimbi cat mai repede placa video.
Si inca 4GB de ram nu ar strica.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu rezolutia si fps la minim, mai mult ca sigur va merge.
Evident, fara joc trebuie sa ai minim 3Gb ram liber si setarile jocului sa le faci inaintea inceperii jocului propriu-zis.
Inca 2-4 Gb memorie RAM ar ajuta mult.

| Superior a răspuns:

Cati bani esti dispus sa dai pe un PC? Te pot ajuta, un PC care duce mai mult decat GTA V costa 1500 (30fps,low-medium).

| Superior a răspuns:

Si daca acel GT730 il iei de nou, schimba-l mai bine cu GT 1030, e mult mai bun. http://www.pcgarage.ro/placi-video/zotac/geforce-gt-1030-2gb-ddr5-64-bit/

| TeRogLasama explică (pentru Superior):

Cand o sa strang la pusculita il iau eu =]]

| Superior a răspuns (pentru TeRogLasama):

Totusi cati bani poti cheltui?

| TeRogLasama explică:

Stati calmi ca nu il iau.Doar intrebam.