| Boss_Vlad_1974 a întrebat:

Tocmai vreau sa ma mut de pe Samsung pe Apple si vreau sa achizitionez un iphone x si am o nedumerire. Din cate stiu eu cu inarcatorul default din cutie nu se poate realiza incarcare rapida la iphone si trebuie sa cumperi alt model de incarcator pentru ipad. Intrebarea mea este: pot avea incarcare rapida pe iphone x cu incarcator Samsung si cablu de la Apple?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Incarcator rapid la telefoane nu este.Nu stiu de unde ai scos tu chestia asta cu incarcator rapid.
Un telefon normal se incarca cu incarcatorul ce vine cu acel telefon,nu este indicat sa folosesti alte incarcatoare de la alte device, asa zice si producatoru.
Nu vad ce iti trebuie incarcator rapid laughing Daca cumperi telefonul ala, vei folosi incarcatorul cu care el vine.
O baterie se incarca cel mai bine lent, nu rapid, si va avea durata de viata mai lunga, cel putin asa cred.Incarcatoare rapide is cele care au ventilator, dar la telefoane la laptopuri nu am vazut asa ceva.Dar si alea is rapide, vorba vine, is mai rapide in aceleasi conditii fata de un alt incarcator care nu ar avea ventilator, si asta in conditii de temp ridicate.
Cel mai indicat e sa intrebi pe cei care iti vinde telefonul, asta daca cumperi nou.

| mudokins78 a răspuns:

Nu am inteles nimic! vrei sa te muti de pe Samsung pe iphone, asta am inteles. Numai ca in peisaj a aparut un ipad! in sfarsit,.
daca din fabrica nu ai pentru iphone incarcator rapid, atunci nu o face!
risti sa iti strici bateria acumulator la iphone, in plus poate exploda.

| Hellboy96 a răspuns:

Da, poți avea încărcător de la orice companie însă nu sunt toate compatibile. De la Samsung ar trebui sa meargă. Baftă!