| Anonymus3000 a întrebat:

Vreau sa blochez un site. Am incercat faza cu hosts am facut tot dar cand trebuie sa salvez nu ma lasa sa salvez acolo, peste, ma pune sa aleg unde sa il salvez si am ales in acelasi folder cu hosts original si nu merge vreau ajutor cum sa facc? Urgent FUNDA! Inainte cand aveam Xp mergea dar acum am 7, oare trebuie facut altfel. AJUTOR

1 răspuns:
| KeZo0o a răspuns:

Pentru inceput intra in C:\WINDOWS\system32\drivers\etc si gasesti un fisier numit HOSTS, deschide-l in notepad. Sub "127.0.0.1 localhost" adauga 127.0.0.2 www.numelesiteuluipecarevreisailblochezi.com, astfel incat acest site nu va mai putea fi accesat.
Si asta e tot.

-deci-
127.0.0.1 localhost
127.0.0.2 www.siteblocat.com

-->www.siteblocat.com este acum inaccesibil