| mihay198722 a întrebat:

Sal TPU,vreau sa instalez windowsul pe un pc HP cu procesor de 2, 8mhz,hard 160gb, peste 2gb memorie ram, placa video gforce de 256mb si imi da eroarea asta pe blue screen, am incercat si cu un alt cd cu un alt windows si tot asa stop:c0000221 unknown hard error\system root\system32\ntd11.d11 ajutati-ma va rog...multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Raica_Christopher_1998 a răspuns:

Aici este ceva neclar. Fie windowsul nu are toate părțile componente, fie hardul tău e la pământ. Încearcă cu un alt windows, iar dacă nici asta nu merge, trimite pc-ul intr-un service și vezi care este problema. Eu sunt de părere că e hardul de vină și mi-e teamă că va trebui să îl schimbi și asta te va costa ceva. Sper că te-a ajutat răspunsul meu. Sărbători fericite! P.S:Nu are rost să trimiți pc-ul in timpul sărbătorilor la reparat dacă e să fie hardul problema, pentru că va sta cel putin 1-2 săptămâni acolo.

| mihay198722 explică (pentru Raica_Christopher_1998):

Am reusit sa repar problema, mi-am facut eu un cd bootabil cu un windows xp si am reusit de l-am instalat.va multumesc mult pentru sfaturi

3 răspunsuri:
| mihay198722 explică (pentru gelu1970):

Si asta ce vrea sa insemne? e din cauza hardului? ce ar trebui sa fac?