| Maria39popescu a întrebat:

Salit TPU ieri a fost o ploaie foarte mare in zona, aparent un fulger s-a descarcat pe reteaua de internet si mi s-a ars router.ul, acesta avea un cablu care intra in calculator, e posibil sa imi fi ars si ceva la calculator, l.am pornit dar se aprindea normal, totul functiona, ce credeți ar fi putut scapa de vreo problemă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De obicei, cand este furtuna afara, tuna si fulgera, se scot din priza toate aparatele electronice ca sa nu ti le prajeasca!

| DA1234 a răspuns:

Nu iti face griji, calculatorul nu a patit nimic, oricum daca s.ar fi ars la el de ex sursa sau orice alta componenta nu ar mai fi pornit

| danutzu96 a răspuns:

Cate surse, placi de retea si routere mi s-au ars asa... Daca functioneaza bine tot, inseamna ca routerul a fost eroul care a oprit socul si nu mai trebuie sa iti faci griji. Verifica totusi si placa de retea cu alt router.

| Maria39popescu explică (pentru danutzu96):

Calculatorul se aprinde e totul in regulă, cand imi vor schimba router.ul voi vedea daca se conectează totusi la retea