| anonim_4396 a întrebat:

Salitare am unlaptop Lenovo ideapad 100-15ibd si de o vreme nu vrea sa recunoasca hdd-ul, am scos tot curentul din el, am resetat bios-ul am curatat 'piciorusele' de la hdd si de la port dar degeaba. Este cateodata cand il recunoaste dar doar pentru cateva secunde, incearca sa-i dea load dar nu reuseste. Ce ar trebui sa fac? Sa-l mut in alt pc si sa il connectez cu un cablu la alt pc doar astea 2 nu am incercat.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi daca hardul ala mai merge

| Exc1si0n a răspuns (pentru RAY):

Inca functioneaza totul la el. Nu se opreste.

| ncristian7805 a răspuns:

Salut! incearca un alt hdd(compatibil pentru laptopul tau), sau daca nu inseamna ca ai ceva cu placa de baza(asa am patit si eu), nu ai decat sa il duci la o consultatie