| adrian_4038 a întrebat:

Sall am cumparat un nokia x6 16 gb de la un baiat care acum a plkt in spania si nu mai pot sa dau de el problema este ca vreau sa revin la setarile din fabrica si nu stiiu codul de securitate nu este 00000 nici 12345 exista ceva program de citire funda si vot mersi anticipat

3 răspunsuri:
| florinflorin14 a răspuns:

Decat sa revii la setarile din fabrica mai bine ti-l personalizezi tu
adica: il butonezi pana dai de rau happy si dupa aia iti dai seama. asa am facut si eu
bafta

| AlinRus a răspuns:

Daca codul nu a fost schimbat de detinator codul standard de fabrica este 12345

| AlinRus a răspuns:

Daca sigur nu merg cele doua coduri precizate de tine trebuie sa faci un hard reset care va sterge absolut tot de pe telefon (va reinstala Symbian). Codul 12345 ar trebui sa mearga, altfel l-ai schimbat si daca l-ai uitat n-ai cum sa-l aflii.

http://www.hard-reset.com/nokia-x6-hard-reset.html (grija sa fie incarcat telefonul, sa scoti cardul de memorie si sa salvezi contactele, aplicatiile, respectiv datele pe care le vrei)
In romana :
Cu telefonul oprit apasa deodata CALL + END + tasta de la camera si porneste telefonul sau incearca codul *#7380# (va lua ceva timp pana termina, lasa-l sa termine altfel se poate strica de tot telefonul)
Recomand sa formatezi si cardul de memorie inainte sa il reintroduci in telefon dupa reset daca ai instalat pe el aplicatii.