| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Am J3 2017 nou si are un pixel mort probabil alb este foarte mic in partea dreapta imagine(https://imgur.com/a/gQf4i) chiar mai mic decat in imagine creca e doar un pixel. Daca imagine este deschisa la culoare nu se observa.Se observa mai mult pe negru si este aflat fix langa barile acele negre care sunt in jurul ecranului in stanga.Credeti ca o sa il primeasca in garantie.Pe mine persoal nu ma deranjeaza dar este un defect de la ei nu de la mine...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un singur pixel nu s-ar vedea pe o imagine atat de mica.
Daca raportez acel punct negru la marimea imaginii, pare maidegraba ceva mizerie ajunsa pe- sau sub folia de pe ecran.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu e pixel mort e mai mic dar nu am putut face eu punctul mai mid, lene

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nici cat un ac de cusut nu e chiar mai miclaughing

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai, sa te invet sa GANDESTI:
Telefonul tau are un ecran de 720pixeli (puncte) (720*1280).
Imparte marimea fizica a ecranului (in latime) in 720 si vei gasi cat de mare poate fi "un pixel mort". happy
Daca pata este mult mai mare si NU se vede daca imaginea este deschisa, atunci mai mult ca sigur este ceva mizerie. Pentru a te convinge, observa ecranul stins, daca se vede acel punct.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

E un pixel mort.Am folia la telefon si nu a fost dat jos.Nu se vede, se vede clar ca e o lumina alba de 0.01mm.Am zis e mai mic ca grosimea uni ac.INTREBARE este daca imi primeste telefonul in garantie?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este defectiune de pixel mort, atunci evident ca trebuie sa-l primeasca.
La fel si atunci daca a intrat mizerie /bula de aer intre folia originala si display.