| maradona10 a întrebat:

Sall am luat euro truck simulator 2 si imi merge putin sacadat..am placa video nVIDIA 450gts de 1gb memorie ...procesor Intel r core 530, 2. 93ghz si 4 gb ram, windows 7 professional. unde ar putea fi problema ...eu il joc pe grafica ultra(cea mai buna) si as vrea sa continuu la fel, dar mha enerveaza ca se scadeaza putincrying

19 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da sa zic eu, ca vad ca inteligentii astia se cearta aiurea. eu nu ma laud, dar ca idee, am i7(ca se discuta de procesor), si jocul de care spui imi merge si mie sacadat, de undea rezulta ca pc-ul tau nu are nimic, nici al meu, ci ca jocul este foarte prost optimizat, a sa ca nu exista solutie.

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru sltlp):

Te contrazic, jocul este foarte bine optimizat, trebuie sa iei o placa mai buna pentru acest joc...

| FartsMaker a răspuns:

Problema este la procesor pentru ca, ca sa iti mearga mai bine trebuie sa i un procesor de 3. 00ghz si acesta sa fie duel core

| AlecsStyle3 a răspuns (pentru FartsMaker):

Ce destept esti tu frate. Daca nu stii nu te mai baga. Poate sa aiba orice fel de procesor, nu este o problema astawinkingSi nu se scrie duel core ci Dual Core.Asa ca te rog eu sa raspunzi la intrebarile la care stii cu adevarat raspunsul, nu sa te bagi unde nu stii.Salut

| maradona10 explică (pentru FartsMaker):

Da ii de 64 biti si ii Intel r core 2.93 ghz nu ii de 3.00 crying

| FartsMaker a răspuns (pentru AlecsStyle3):

Imi cer scuze pentru greseala de la numele procesorului dar m-am uitat pe net si uite ce am gasithttp://gamesystemrequirements.com/games.php?id=1733

| FartsMaker a răspuns (pentru maradona10):

Ca sa vezi ce nu ti-a mers poti intra aicihttp://www.systemrequirementslab.com/cyri

| AlecsStyle3 a răspuns (pentru maradona10):

E din cauza windowsului.Sistemele operative pe 64 biti au un consum procesoral foarte mare si folosesc si prea mult RAM.Te sfatuiesc sa iti instalezi un sistem de operare pe 32 biti(x32).
Bafta!

| AlecsStyle3 a răspuns (pentru FartsMaker):

Nui nimic.
Ce ai vazut tu acolo era in cerintele recomandate. Oricum Intel R Core e mult mai stabil decat Intel Dual Core, chiar daca primul are frecventa mai mica.Bafta!

| FartsMaker a răspuns (pentru AlecsStyle3):

Si nu poate sa aiba orice de procesor pentru ca jocul are niste cerinte de sistem

| maradona10 explică (pentru FartsMaker):

Salutare baietii! am jucat battelfeild 3, call of dutyy modem warfer 3, nfs the run ....acestea sunt niste jocuri cu cerintee mari...dar eu le-am jucat pe toate 3 si mi-a mers fara niicii o secadare

| dulgherunicu a răspuns:

Redu setarile de grafica in joc.Si te sfatuiesc sa-ti pui win 8.the beest.

| biP1CS a răspuns:

Si eu am ets 2 si am placa video de 1. 50gb Intel hd si tot la fel merge pc tau nu are nimic cum a zis si srsdani e prost optimizat

| AlecsStyle3 a răspuns:

Ai Windows 7 Professional pe 64 biti(x64)?

| MMaryus a răspuns:

Va fac de raslaughing am Intel core 1.66 ghz 1 gb ram, windows 7 ultimate pe 32 biti si merge la rezolutia inalt stas!

| Alexandru_Alex_1979 a răspuns:

Ai un gb memorie si de aia nu iti merge bine dai la grafica cu unul mai jos decat ultra parca mediu si o sa-ti mearga bine iti zic eu funda?

| Grigore_Alexandru_Pop_1992 a răspuns:

Problema e placa video tie prea mica

| Aura_Dorian_1991 a răspuns:

Placa video este problema. iti trebuie GeForce GTX 760-class (2 GB), sa-ti mearga perfect la cea mai buna calitate.

| Aura_Dorian_1991 a răspuns:

Si procesor iti trebuie un quad core la 3.00 Ghz